Web Fotbal-portál o evropském fotbale

Homepage

AS Rím pohodlne porazili Regginu.

AS Rím, hĺadajúci svoje prvé viťazstvo v sezóne, po sklamaniach z predchádzajúcich výkonoch porazilo Regginu 3:0 vďaka gólom Christiana Panucciho, Alberto Aquilanina a Simona Perrotta.
Prvý polčas:

V prvých minútach zápasu bola hra vyrovnaná. V 7mej minúte stredopoliar Luca Vigiani skúšal svoje šťastie dlhou strelou. Mohol to byť rozhodujúcim momentom Regginy, keďže strela prešla až cez brankára Doniho Alexandra, no sieť však nerozvlnila.

Prvá šanca pre domácich prišla po tom, keď Vucinic obdržal loptu na pravom krídle a poslal ju svojou dlhou prihrávkou až pred súperovou bránu, ktorý tesne minul Mattea Brighi, nahradený zraneným Pizzarom.

V 31. minúte AS Rím svoj útok opakoval, keď Aquilani poslal loptu do priestoru pre Meneza, ktorý bránu netrafil.

Reggina reagovala o 6 minút neskor, keď na protiútok poslal Corradi loptu nebezpečne do priesotru. Lopta však nenašla nikoho z jeho spoluhráčov.

Prvý gól zápasu prišiel v 45tej minúte, keď Christian Panucci prekonal hosťujúceho brankára a stav pred odchodom do šatní bol 1:0.

Druhý polčas:

Druhý polčas začal hneď nátlakom hostí, keď v 48mej minúte Antonio Barilla otestoval brankára Doniho so strelou z diaľky, s ktorou si však domáci brankár poradil.

Pár minút po tom dal o sebe vedieť Alberto Aquilani strelou do šibenice a hosťujúceho brankára Campagnola necháva bez šance.

Po tomto góle hralo AS Rím uvoľnene a zápas sa začal spomaľovať až do 66tej minúty, keď sa na strane domácich opať blísla šanca po tom, ako Menez našiel voľného Vucinica, ktorému sa však nepodarilo streliť gól aj vďaka skvelej záchrane brankára Campagnola.

Desať minút pred koncom prichádza s búrlivým potleskom fanúšikov na ihrisko Totti, pre ktorého to bol jeho prvý zápas v tejto sezóne.

Minútu po tom nepremenil vynikajúcu šancu útočnik Regginy Bernardo Corradi, keď jeho strela preletela tesne nad brvnom.

V 82hej minúte prišiel rohový kop AS Rímu, ktorý mohol skončiť tretím gólom. Panucciho hlavičku však vychytal Campagnola.

V posledných desiatich minútach sa Reggina naozaj snaží, no nedokážu si vytvoriť žiadnu nebezpečnejšiu šancu ohrozujúcu brankára Doniho.

Striedajúci Perrotta v 93tej minúte uzavrel skóre na 3:0, keď dorážal odrazenú loptu po strele Tottiho z priameho kopu.