Web Fotbal-portál o evropském fotbale

Homepage

Souhrn 7.kola Gambrinus ligy

Jak dopadly zápasy sedmého kola gambrinus ligy? Jaké se zrodilo překvapení? Komu se dařilo kdo naopak podal špatný výkon? Chce dostat odpovědi na tyto a další otázky? Čtěte dál a vše se dozvíte…

Viktoria Plzeň - České Budějovice 1:1

V předehrávce 7.kola se střetli týmy Viktoria Plzeň a Dynamo České Budějovice.Favorizovaní byli domácí hráči Viktorky,kteří šli v 68.minutě do vedení díky gólu Milana Petržely.Ovšem vedení dlouho neudrželi a v 73.minutě srovnal českobudějovický Tomáš Sedláček

Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček

Rozhodčí: Adam - Košec, Novák ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal

Plzeň: Poštulka - Limberský, Hochmeister (20. Rada), Navrátil, Smola (82. Tanašvili) - Petržela, Trapp, Horváth (73. T. Krbeček), Jiráček - Rezek, Varadi

Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš (52. Žižka), Hunal, Leština - Benát (89. Stráský), Homoláč, Hílek, Šíma - Svátek (69. Mezlík), Sedláček

Diváci: 2 793

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 2:0

Baník Ostrava měl před dnešním zápasem pouze 7 bodů které vybojoval v předchozích 6 kolech a to bylo pro ambiciózní tým ze Slezska málo. Spekulovalo se také, že kdyby dnes Baník prohrál mohlo by to znamenat konec trenérského působení Karla Večeři v Ostravě.

V prvním poločase padl gól v 33. minutě, ale rozhodčími nebyl uznám, protože jeho střelec byl v ofsajdu.

Ve druhé půli Baník zaznamenal již regulérní branku, kterou přesně hlavičkoval do brány René Bolf. V poslední minutě Príbramský Stanislav Nohýnek srazil míč do vlastní brány po centru Střihavky a to znamenalo definitivní výhru Baníku.

Branky: 68. Bolf, 90. Nohýnek (vlastní)

Baník Ostrava: Petr Vašek, Radim Řezník, Aleš Neuwirth, René Bolf, Daniel Tchuř, Tomáš Marek, Rudolf Otepka, Tomáš Galásek, Tomáš Mičola (62. David Střihavka), Václav Svěrkoš, Robert Zeher (90. Mario Lička)

1.FK Příbram: Lukáš Krbeček, Stanislav Nohýnek, Jakub Štochl, Milan Mišun, Michal Klesa, Lukáš Pleško, Petr Tomašák (83. Matěj Štochl), Tomáš Borek (74. Danilo), Daniel Huňa, Martin Knakal,Oguzhan (46. Lukáš Nechvátal)

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 2:1

Kladno opět prohrálo a znovu tak dokázalo,že bude mít problémy s udrženímv nejvyšší české lize.

V Mladé Boleslavy se diváci dočkali gólu hned v první minutě, který zařídil Tomáš Poláček. Další branku Boleslavi vstřelil za 8 minut Luboš Pecka pro kterého toto byl první gól v této sezóně.

V 80.minutě se podařilo kladenskému Lukáši Killarovy snížit, ale Kladno se v tomto zápase už na víc nezmohlo. Tato výhra posouvá Mladou Boleslav na druhé místo v ligové tabulce kde minimálně do zítřejších zápasů pražských S zůstane.

Branky: 1. Poláček, 8. Pecka - 79. Killar. Rozhodčí: Mikel - Filgas, Marek. ŽK: Mendy, Poláček - Dubský, Hajník, Procházka, Zachariáš. Diváci: 4650.

Sestavy:

Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Janíček, Mach - Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (90+1. Kysela) - Pecka (84. Opiela), Papadopulos (67. Řezníček). Trenér: Hapal.

Kladno: Pavlík - Bartoš (45+2. Hajník), Killar, Gross (10. Beneš), J. Procházka - Cigánek, Strnad, Dubský (62. Zachariáš), Zoubele, Szabo, Šilhan. Trenér: Hřídel.

FK Jablonec - Viktoria Žižkov 2:0

Jablonec je v letošní sezóně ve velice dobré formě a na domácí půdě je letos nikdo neporazil a na to chtěli navázat i v tomto zápase.

Ve třinácté minutě otevřel gólový účet Jablonce Andrej Hesek. Za dalších 12 minut zvyšoval na 2:0 pro Jablonec Lafata. Tento výsledek zůstal nezměněn až do konce utkání, takže se Jablonci podařilo uhájit domácí neporanitelnost.

Branky: 12. Hesek, 25. Lafata. Rozhodčí: Jech - Gallo, Tacina. ŽK: Homola, Loučka - Zengue. Diváci: 2890.

Jablonec: Špit - Loučka, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Valenta, Pavlík, Žofčák (46. Hloušek) - Hesek (75. Klapka), Lafata (90.+1) Kocourek. Trenér: Komňacký.

Žižkov: Hruška A. - Šťastný (78. Kučera), Labant (46. L. Hruška), Gabriel, Xavier - Vukadinovič (46. Stracený), Procházka, Vozábal, Koukal - Naumov, Švancara. Trenér: Csaplár.

Bohemians Praha - Slovan Liberec 2:0

Zatím největší překvapení tohoto kola,které si myslím nebude překonáno je prohra Liberce s Bohemians Praha.

První branku utkání vstřelil ve 21.minutě záložník David Zoubek.Ve 2.poločase přidal druhý gól klubu ze Střížkova zkušený forvard Marek Kincl.

Pro Bohemians je to jistě důležitá výhra,jelikož jsou stavěni do outsiderů Gambrinus ligy jistě by to rádi změnili.

Branky: 21. Zoubek, 75. Kincl. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Večeřa. ŽK: Zbončák, Demeter, Macháček, Vošahlík - Janů. Diváci: 1600.

Sestavy:

Bohemians: Winter - Macháček, Turtenwald, Kropík, Grznár - Jeslínek (74. Vošahlík), Demeter, Zoubek, Dobeš, Zbončák (59. Galbavý) - Kincl (84. Ibe). Trenér: Urban.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Kerič, Bílek, Dočkal, Papoušek (62. Dittrich)- Nezmar (77. Smetana), Blažek (62. Frejlach). Trenér: Škorpil.

Sparta Praha-FK Teplice 0:0

Ve velmi vyrovnaném zápase gól nepadl a tak si oba týmy polepšili o jeden bod.

Aktivněji začala Sparta.V 9.minutě vysla na gólmana Belice dělovku Karol Kisel,jenže teplický strážce branky jeho pokus zneškodnil.Domácí i nadále tlačili,ale gól nedali.Ve 25.minutě kopl Jiří Kladrubský v pokutovém území do obličeje Tomáše Juna,bohužel pro severočeský celek rozhodčí penaltu neodpískal.Dále se už nic zajímavého nadělo a 1.poločas skončil za stavu 0:0.

2.poločas byl velmi nezáživný.Oba týmy měli pouhé náznaky šancí.Za zmínku stojí jen Kušnírovo břevno v 75.minutě.Kušnír měl poté ještě dvě menší příležitosti ke skórování,ale ani jednu neproměnil.Gól už nepadl a tak zápas skončil výsledkem 0:0

Rozhodčí: Franěk - Chytil, Ubias

Sparta: Kozáčik - Kladrubský, Voříšek, Řepka, Had (79. Wilfried) - Kulič, Kisel, Hušek, Matušovič - Došek (68. Kušnír), Slepička

Teplice: Belic - Vidlička, Klein, Matula, Rosa - Doležal, Ljevakovič, Sabou, Stožický (70. Štohanzl) - Jun (66. Smejkal), Mareš (83. Vachoušek)

Diváci: 6 957

Sigma Olomouc - 1. FC Brno 1:1

Kurzy nastavené sázkovými kancelářemi ukazovaly, že tento zápas bude velice vyrovnaný. Oběma týmům se minulá sezóna nepovedla podle představ, takže oba celky mají tuto sezónu co napravovat. Sigma skončila v minulém ročníku „až“ na 11 místě, ambiciózní Brno čtvrté.

První branku vstřelilo Brno v šestnácté minutě utkání. Střelcem úvodního gólu se stal Brněnský záložník Večeřa. Olomouc odpověděla vyrovnaním v 31. minutě,branku si připsal Michal Hubník.

Druhá půle bohužel už nenabídla žádné zajímavé okamžiky.

Sigma Olomouc: Petr Drobisz, Aleš Škerle, Martin Hudec, Martin Komárek, Jakub Heidenreich, Tomáš Janotka, Marek Kaščák, Melinho, Tomáš Hořava, Michal Hubník (71. Tomáš Kazár), Michal Ordoš (60. Martin Doležal)

1. FC Brno: Martin Lejsal, Martin Švejnoha, Jan Trousil, Martin Živný (78. Martin Kuncl), Petr Čoupek, Lukáš Mareček, Karel Večeřa, Tomáš Polách, Marek Střeštík (72. David Kalivoda), Aleš Besta, Tomáš Došek (86. Josef Šural)

Tescoma Zlín - Slavia Praha 0:3

Úřadující mistr Gambrinus ligy přijel do města obuvy Zlína a byl pro tento zápas jasným favoritem.

Ve 26 minutě se poprvé v tomto zápase trefil Tijani Belaid, který tuto sezonu hraje opravdu ve skvělé formě. Belaid zařídil i další gól a to o osm minut po první trefě. Slavia stihla vstřelit další branku ještě před poločasem a to ve 42 minutě tentokrát si připsal trefu Makedonský útočník Goče Toleski.

V 70. minutě viděl Zlínský Penner druhou žlutou kartu po které okamžitě následovala červená a Penner se poroučel z trávníku

Tescoma Zlín: Vít Baránek, Ondřej Čelůstka, Zdeněk Kroča, Ivo Zbožínek, Miroslav Penner, Pavel Malcharek (58. Martin Bača), Marek Zúbek, David Šmahaj, Vladimír Malár, Libor Žůrek (58. James McQuilkin), Martin Vyskočil (73. Michal Malý)

Slavia Praha: Martin Vaniak, Matej Krajčík, Marek Suchý, Erich Brabec, David Hubáček, Marek Jarolím (75. Vladimír Šmicer), Tijani Belaid, Mickaël Tavares (66. Ladislav Volešák), Dušan Švento, Tomáš Necid, Goče Toleski (72. Milan Ivana)