Web Fotbal-portál o evropském fotbale

Homepage

Souhrn evropské kvalifikace na MS 2010-11.10

Odedneška už by měli být vyplněny nedostatky webu.Jedním z nedostatků bylo málo článků.Zde vám nabízíme souhrn evropské kvalifikace,ale pouze zápasy které se odehráli 11.10.
Maďarsko-Albánie 2:0

Branky: 49. Sandor Torghelle, 81. Roland Juhasz

Maďaři vyhráli poprvé v kvalifikaci na ME 2010.Oba góly byly vstřeleny hlavou.

Dánsko - Malta 3:0

Branky: 9. Soren Larsen, 31. Daniel Agger (pen.), 47. Soren Larsen

I bez dvou opor(Niciklas Bendtner,Jon Dahl Tomasson) dokázali Dánové porazit Maltu a usadili se tak překvapivě do čela skupiny.

Švédsko - Portugalsko 0:0

Utkání,které mělo být velmi zajímavé,předvedlo pravý opak.

Branky: 63. Alexander Frei, 72. Blaise Nkufo - 71. Deniss Ivanovs

Švýcarsko si po ostudné porážce s Lucembuskem nemohlo dovolit zaváhat.Nezaváhali a vydřeli vítězství 2:1.

Lucembursko-Izrael 1:3

Branky: 14. Rene Peters - 2. Yossi Benayoun (pen.), 53. Omer Golan, 82. Salim Toama

Fotbalisté Lucemburska nezopakovali v tomto duelu senzační vítězství ze Švýcarska 2:1 a v Lucemburku podlehli favorizovanému Izraeli 1:3.

Řecko - Moldavsko 3:0

Branky: 31.,51. Angelos Charisteas, 40. Kostas Katsouranis
Suveréní Řecko ve třetím utkání kvalifikace nezaváhalo a po výhře 3:0 nad Moldavskem stále vede skupinu.

Branky: 27. Pawel Brozek, 53. Jakub Blaszczykowski - 87. Martin Fenin

Češi ani ve druhém utkání naplno nebodovali,tentokrát nebodovali vůbec.Šanci napravit to mají ve středu proti Slovinsku.

San Marino - Slovensko 1:3

Branky: 45. Andy Selva - 33. Stanislav Šesták, 38. Ján Kozák, 50. Miroslav Karhan

Slovensko potvrdilo roli jasného favorita,ale čisté konto udržet nedokázalo.

Slovinsko - Severní Irsko 2:0

Branky: 84. Milivoje Novakovic, 85. Zlatan Ljubijankic

Oba týmy pomýšlí na postup ze skupiny. K tomuto cíli se po dnešním zápase výrazně přiblížil domácí tým Slovinska. Po výhře 2:0 nad Severním Irskem má na svém kontě již čtyři body, které ho řadí na průběžné třetí místo

Branky: 62. Mikael Forssell (pen.)

Finsko si výhru s Ázerbajdžánem vydřelo.Pomohla jim k tomu penalta,která vše rozhodla.

Wales - Lichtenštejnsko 2:0

Branky: 42. David Edwards, 80. Ched Evans

Wales má na kontě po třech kvalifikačních zápasech již šest bodů a zatím se drží čela tabulky. Dnes splnil povinnost a uhrál vítězství proti Lichtenštejnsku.

Německo - Rusko 2:1

Branky: 9. Lukas Podolski, 28. Michael Ballack - 51. Andrei Arshavin

Skvělým nástupem rozhodli němečtí fotbalisté očekávaný souboj dvou medailistů z posledního evropského šampionátu. Rusové se po přestávce zlepšili, ale dokázali pouze snížit.

Branky: 51. Edin Džeko (vl.), 66. Mevlut Erding - 27. Edin Dzeko

Turecko napravilo své minulé zaváhaní doma proti Belgii a nad reprezentací Bosny a Hercegoviny zvítězilo zaslouženě 2:1. Výraznou měrou se na utkání podepsal bývalý útočník Teplic Edin Džeko, který vstřelil dvě branky. Jednu do soupeřovy a jednu do vlastní branky.

Estonsko - Španělsko 0:3

Branky: 34. Juanito, 38. David Villa (pen.), 69. Carles Puyol

Španělsko mělo před cestou do Estonska jednoznačný úkol zvítězit. Ten splnilo a díky výhře 3:0 si do tabulky připsalo další body.

Belgie - Arménie 2:0

Branky: 22. Wesley Sonck, 38. Marouane Fellaini

Fotbalisté Belgie pokračují v úspěšném startu do kvalifikace, když po vítězství nad Estonskem a remíze v Turecku přišla další výhra, tentokrát proti Arménii.

Anglie - Kazachstán 5:1

Branky: 52. Rio Ferdinand, 65. Aleksandr Kuchma (vl.), 77. Wayne Rooney, 86. Wayne Rooney, 90. Jermain Defoe - 68. Zhambyl Kukeyev

Anglie,ač začala velmi aktivně,v první půli neskŕovala.Pytel s góly se roztrhnul ve druhém poločase,kdy jich padlo 6.

Ukrajina - Chorvatsko 0:0

Ve vyrovnaném zápase mezi Ukrajinou a Chorvatskem se diváci gólu nedočkali. I když měla obě mužstva několik gólových příležitostí, ani jednu nedokázala proměnit v gól.

Branky: 46. Bogi Lokin - 48. Martin Stranzl

Rakousko je opět v šoku a trenér Brückner už asi nebude považován za toho, kdo dovede alpskou zemičku až na největší fotbalový svátek. Rakousko totiž absolutně nezvládlo zápas na Faerských ostrovech a body, které pracně vyválčilo proti Francii, najednou snadno ztrácí.

Srbsko - Litva 3:0

Branky: 6. Branislav Ivanovic, 34. Milos Krasic, 82. Nikola Zigic

Srbsko se dostalo ve velice vyrovnané sedmé skupině do celkového vedení. V Bělehradě nemělo větší problémy s reprezentací Litvy, které nasázelo tři branky.

Rumunsko - Francie 2:2

Branky: 6. Florentin Petre, 17. Dorin Goian - 37. Franck Ribery, 69. Yoann Gourcuff

Moc špatně to vypadalo s francouzskými reprezentanty v Rumunsku, když prohrávali 0:2. Pak se ale zvedli, vyrovnali a podle všeho alespoň prozatím zachránili místo trenérovi Raymondu Domenechovi.

Branky: 73. Levan Kobiashvili - 66. Michalis Konstantinou

Na posledních místech ve skupině H se nic nemění,Gruzie totiž s Kyprem remizovala 1:1.

Bulharsko - Itálie 0:0

Mistři světa z roku 2006 pouze remizovali na půdě Bulharska 0:0, když se jim nepodařilo prosadit proti dobře pracující obraně domácích, v čele s brankářem Ivankovem.

Skotsko - Norsko 0:0

Zápas nabídl několik zajímavých šancí,ale to bylo vše a tak si oba týmy připsali po jednom bodu.

Nizozemsko - Island 2:0

Branky: 15. Joris Mathijsen, 65. Klaas-Jan Huntelaar

Holandsko nemělo podle předpokladů příliš mnoho problémů v utkání s Islandem a ještě v prvním poločasem zařídil vítězným gólem výhru Tulipánů Joris Mahijsen. Ve druhém poločase upravil na konečný stav 2:0 Klaas Jan Huntelaar.