Web Fotbal-portál o evropském fotbale

Homepage

České celky zítra odehrají odvety Poháru Uefa

Tři české celky se zítra postaví do odvetných zápasů 1.kola Poháru Uefa.Největší šanci dávají sázkaři Slavii,naopak nejmenší Ostravě.
Spartak Moskva-Baník Ostrava

Zítra v 18:00 začne na Lužnikách bitva o postup do dalších bojů o Pohár Uefa.Lépe na tom je ruský klub,který na Bazalech zvítězil po vlastním gólu Bolfa 1:0."Šance se po prvním zápasu zvětšily ve prospěch Moskvy, ale dá se s tím něco dělat. Soupeř má výhodu, ale není to beznadějné," uvedl trenér Karel Večeřa,který od hráčů očekává udržení čistého konta a vstřelení gólu.Je to jen teorie. Neinkasovat, držet šanci až do závěru. Ideální by bylo, kdybychom dali branku a srovnali a bylo to zcela otevřené," prohlásil ostravský kouč.

Baník je v plné sestavě naopak Spartak bude postrádat českého obránce Martina Jiránka.

Pravděpodobné sestavy:                                                                                                         Spartak:Pletikosa - Stranzl, Filipenko, Šiškin, Fathi - Kováč, Mozart - Bystrov, Sajenko, Sovětkin - Prudnikov
Baník:Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola - Svěrkoš, Lička.

FC Vaslui-Slavia Praha

Od 19:30 bude hrát druhý český zástupce v Poháru Uefa.Na hřišti FC Vaslui se totiž utká domácí tým s pražskou Slavií.Na Edenu skončil zápas 0:0 a rumunskému týmu se tak zvedlo sebevědomí.Pro Slavii by to však byla ostuda,kdyby to byly právě oni kteří by se musely rozloučit s evropskými poháry.

Jarolím nebude stále moci počítat s rekonvalescentem Dřížďalem, který je na marodce spolu se Šikličem, Toleským i Šventem, který nedohrál zápas s Olomoucí. Naopak nastoupit již může uzdravený útočník Šenkeřík.

Pravděpodobné sestavy:
Vaslui:Kuciak - Luz, Andronic, Panait, Buhus - Genčev, N'Doye, Aliuta, Ljubinkovič - Burdujan, Temwanjera
Slavia:Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Latka, M. Jarolím, Tavares, Černý - Necid

Sparta Praha-Dinamo Záhřeb

Třetí český zástupce začne boj o postup od 20:15 v pražské AXA Aréně.Sparťané v Chorvatsku uhráli bezbrankovou remízu a to je nakoplo k tomu,aby v tomto zápase podali lepší výkon.Po tříbrankovém výprasku v Liberci jsou pražané psychicky nalomeni a pohárové utkání pro ně nebude vůbec lehké,a pro trenéra Lavičku nebude lehké poskládat sestavu.Do středu zálohy by mohl dát při zranění Bergera Vacka,který proti Liberci nenastoupil.Postavit by mohl i Wilfreida,ten by se mohl pokusit prolomit střeleckou smůlu Sparty.Největší otazník však zůstává nad středem obrany.Řepkův start je jistý,ale Kučera už to tak lehké mít nebude.Když tento stoper nenastoupí,kdo ho nahradí?Možností je několik:Voříšek,Kladrubský anebo Had.

Chorvaté nemají na marodce nikoho,naopak Spartě bude znovu chybět Berger.

Pravděpodobné sestavy:     

Sparta:Kozáčik - Kúdela, Voříšek, Řepka, Had - Kladrubský, Hušek - Kulič (Vacek), Kisel, Matušovič - Slepička.

Dinamo Záhřeb:Butina - Hrgovič, Drpič, Biščan, Ibaňéz - Vrdoljak, Badelj, Sammir, Morales - Mandžukič, Balaban.

Žádné komentáře
 
Webfotbal-portál o evropském fotbalu